Top
  >  Dünya Turu   >  ARJANTİN

İnsanların rüyalarını süsleyen ülke Arjantin’e gidiyoruz. Futbolu,Maradonası, tangosu ve nefis steakleriyle ünlü Arjantin’deyiz. AndDağları ve Atlas Okyanusu arasında muhteşem doğa güzelliklerine sahip Arjantin, Güney Amerika’nın turizm açısından en önemli bölgesidir.Arjantin ismi Latince gümüş anlamına gelen “Argentum” kelimesinden gelmektedir. Bölgeye ilk yerleşenler ülkede bolca gümüş bulunduğunu düşünmüşlerdir. Ülkenin çok büyük olduğunu söylenir. Bu nedenle çeşitlive değişik doğal güzelliklere sahiptir. Güneyinde buzullar varken;kuzeyinde çöller bulunmaktadır.

Bir de tarihi ve kültürel zenginliği var tabii ki. Bu da ülkeyi farklı bir hâle getiriyor. Günün herhangi bir saatinde,insanların belirli bir olayı protesto ettiğini görebilirsiniz. Ortak akıl ve sosyal sorumluluk kavramları oturmuş bir toplumdur. Herhangi bir olaya toplumsal tepki örgütlü ve çok etkin. Ayrıca düşünce özgürlüğü ve demokrasi kavramlarına çok değer veriyorlar. Latin kültürünün vermişolduğu sıcak ve samimi özellikler Arjantin halkında daha çok gözleniyor.

Hayat yavaş akıyor Arjantin’de, kimse acele etmiyor, bir kahvenin gelmesi normalde 5 dakika sürüyorsa burada 15 dakika. Sokaklar çok renkli, her yer sokak sanatı ve bol danslı. Yolda yürürken fotoğraf çekmeden adım atamaz hâle geliyorsunuz. Arjantinliler için “Futbol” bir tutkudur. Onlara göre “Arjantin’in En İyi Oyuncusu” Maradona ve”Dünya’nın En İyi Oyuncusu” Messi‘dir. Şimdi gelin en kalabalık ve en canlı şehri Buenos Aires’e hep beraber gidelim.

BUENOS AİRES’i Okumak için İçin Tıklayınız

Yorumlar:

 • Seval

  Mart 18, 2019

  Harika, kutlarım 👏👏👏

  Cevapla...
 • Ebru Cogur

  Mart 18, 2019

  Yaziyi okurken geziyoruz :))

  Cevapla...
 • Servet

  Mart 18, 2019

  Ellerine sağlık yine harikalar yaratmışsın muhtesem

  Cevapla...
 • Murat BB

  Mart 18, 2019

  Güzel bir gezi güzel bir gözlem ve harika bir tanıtım teşekkürler

  Cevapla...
 • Rabia Kurtar

  Mart 18, 2019

  Seninle birlikte yazılarında seyahat ediyorum… Şahane…

  Cevapla...
 • Bülent

  Mart 19, 2019

  Benan hanım yine bizi uzaklara götürdünüz.Hiç bilmediğimiz,görmediğimiz yerleri bize tanıttığınız için teşekkür ederim.Daima sizin sıkı takipçiniz olacağım.

  Cevapla...
 • Seçil

  Mart 19, 2019

  Arjantin i çok merak ediyorum gerçekten.Bu güzel yazı ile merakım daha da arttı..Kesin gitmek lazım

  Cevapla...
 • Hülya

  Mart 19, 2019

  Güzel ve yol gösterici bir yazı olmuş. Genelde tutlara free gitmeyi tercih ediyordum fakat yazınızı okuduktan sonra turla gitmeye karar verdim..

  Cevapla...
 • TUNCAY

  Mart 19, 2019

  Etkileyici güzel bir yazı.O muhteşem yerleri görmek umarım bize de kısmet olur.İlgiyle takip ediyorum yazılarınızı.

  Cevapla...
 • Gamze

  Mart 20, 2019

  Hocam harika yazmışsınız, yüreğinize ellerinize sağlık devamını isteriz hocam sizinle beraber gezmiş kadar oluyoruz. Sevgiler saygılar hocam

  Cevapla...
 • ismet

  Mart 25, 2019

  Süper fevkaladeden de öte

  Cevapla...

Yorum Yaz